Image

Načítavam

logo

Apartmánový dom RESORT SMOKOVEC v obklopení prírodou so zachovaním tradičného vzhľadu.

+421 911 880 863

info@resortsmokovec.sk

© 2023 HP - Invest s.r.o. | Všetky práva vyhradené.

Novučičké luxusne zariadené a útulné wellness centrum pre váš dokonalý oddych sa nachádza na prízemí apartmánového domu. Po celodennej túre alebo lyžovačke výborne padne relax vo wellness centre. Príďte si sem uvoľniť celé telo, zregenerovať si svaly a zohriať sa v dvoch saunách, zaplávať si v relaxačnom bazéne s protiprúdom a nechať sa rozmaznávať v bublinkách vírivky.

K dispozícii je bazén veľkosti 3 x 6 metrov s vodným protiprúdom. Jeho dostatočný tlak vyhovuje rekreačným, ale i náročným plavcom. Ak milujete plávanie, tu si ho naplno vychutnáte.

Využiť môžete fínsku saunu, ktorej pozitívne benefity na zdravie ľudského tela sú od nepamäti dobre známe. Funguje na princípe horúceho vzduchu s veľmi nízkou vlhkosťou. Podporuje prekrvenie organizmu a potenie, tým aktivuje očistné procedúry, uvoľňuje cievy a svalstvo celého tela, slúži ako jeden z článkov pri procese otužovania sa. Pri pravidelných procedúrach posilňuje imunitný systém, prispieva k rýchlejšej regenerácii organizmu, podporuje zdravie srdca.

Parná sauna funguje na opačnom princípe než fínska, no jej výhody pre človeka sú nemenej významné. Jej výhodou je, že si ju môžu dopriať aj ľudia, ktorým klasická fínska sauna nie je odporúčaná. Parná sauna podporuje látkovú výmenu, zlepšuje krvný obeh, uvoľňuje telo a odstraňuje únavu.

Proces saunovania nemôže byť kompletný bez adekvátneho ochladenia tela. To si môžete dopriať v bazéniku so studenou vodou v teplote okolo 10 stupňov Celzia. Výhodou ochladzovacieho bazénika je, že sa doň môžete ponárať postupne a je tak vhodný aj pre tých, ktorí s otužovaním začínajú. Ochladenie tela po saunovaní sťahuje cievy, dostáva telo do teplotnej rovnováhy a tým ešte väčšmi naštartuje obranné, regeneračné a očistné procesy.

Pre dokonalé zavŕšenie relaxu si vychutnajte posedenie v jacuzzi pre 4 osoby s viacerými možnosťami nastavenia trysiek. Môžete si len tak užívať príjemne teplú vodu, alebo si nastaviť masážny režim trysiek podľa chuti.

Po tom všetkom stačí už len vypnúť – zahaliť sa do župana, ľahnúť si na lehátko v oddychovej časti a pokojne rozjímať. Nech už ste sa počas športovania v Tatrách akokoľvek unavili, po takomto relaxačnom cykle sa budete cítiť ako znovuzrodení.

Máte záujem o návštevu wellness centra? Dohodnite si vopred termín na recepcii s personálom Resortu Smokovec.